مجموعه داستان های شاهنامه


رونمایی از مجموعه‌ داستان‌های شاهنامه

مجموعه داستان‌های شاهنامه با نگارش محسن دامادی رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، مراسم رونمایی از مجموعه داستان‌های شاهنامه با عنوان‌های «هفت‌خان»، «رستم و سهراب»، «زال و رودابه»، «قیام کاوه، سرنگونی ضحّاک»، «پسران فریدون» و «روزگار رنج، کین ایرج» در روز بزرگداشت فردوسی با حضور نویسنده مجموعه، عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه در فروشگاه فرهنگی همیشه برگزار می‌شود.

در این مراسم رونمایی، مجموعه رمان‌های گرافیکی «جمشید، طلوع»، «جمشید، غروب»، «ارشیا»، «دوزخ ضحّاک» و «تخت جاویدان» که پیش از این با برداشتی آزاد از شاهنامه توسط انتشارات هورخش منتشر شده بودند، به علاقه‌مندان این حوزه معرفی خواهند شد.


همچنین غزاله ساجد (استاد دانشگاه) درباره شاهنامه و اسطوره‌شناسی و فرهاد اتقیایی (گوینده و مدیردوبلاژ) درباره چگونگی تولید کتاب‌های صوتی داستان‌های شاهنامه در این مراسم صحبت خواهند کرد. در کنار این سخنرانان، مرجان صادقی و آترینا تحویلی به اجرای نقالی خواهند پرداخت. 

محسن دامادی، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس به‌تازگی نگارش مجموعه داستان هشت‌جلدی برگرفته از شاهنامه را به پایان رسانده‌است.تاکنون شش جلد از این مجموعه توسط انتشارات کتاب‌سرای نیک به چاپ رسیده و نسخه الکترونیک مجموعه داستان‌های شاهنامه نیز پیش از این به همراه کتاب صوتی با صدای فرهادی اتقیایی منتشر شده‌است. 

اين داستان‌ها را دروغ و فسانه ندانيد. چنان نخوانيد كه در هر زمان خوانده شده، زيرا زمانه بر يك قرار نمي‌ماند. اگر نكته‌اي با خرد و دانش كسي سازگار نباشد، شايد بايد راهي براي درك معنا باز شود. 

اگر امروز زبان ما فارسي است و بدين لحاظ ايراني و داراي سابقه تمدني كهن و آبرومند هستيم، براي نگاهداشت آن، بيش از تنها با زبان افتخار كردن به ايراني و آريايي و فرزند فردوسي و كوروش بودن و... وظيفه‌اي بر دوش ماست.