توربو كسب و كار


در هر کسب و کاری افرادی وجود دارند که نیاز است یک شخص، یک تیم، یک واحد و یا یک شرکت را اداره کنند. این افراد امکان ندارد با چالش‌های متفاوت هنگام اداره کردن مواجه نشوند و وقتی مواجه می‌شوند، نیازمند راهنمایی هستند که با آن، افراد سخت رو به آسانی رهبری کنند.

با توجه به اینکه نیرو‌های کار رو به جوان شدن است، وقتشه یک فضای نوینی برای کار ایجاد شود که در کمترین زمان با توجه به استعداد‌های افراد بهترین آموزش‌ها بهشون داده بشه؛ برای ایجاد چنین فضایی قطعا یک راهنما خیلی کمک میکنه که به ما بگه در محیط‌های نوین کاری نحوه‌ی آموزش و همکاری چگونه است.

خیلی از مواقع افراد با توجه به نیازشون یا علاقشون دوست دارن کنار کار اصلی خود یک کار جانبی نیز داشته باشند ولی خیلی از مواقع به دلیل گنگ بودن مسیر و نامشخص بودن آن، ترس این موضوع وجود داره که نکنه اون کارم به نتیجه نرسه؛ خب چی بهتر از یک مسیری که قبلا طی شده و فقط در ۲۷ روز اون مسیر قابل طی شدن است.

چه کار اصلی و چه کار جانبی هر دو نیاز به مشتری دارند و باید ارزش مشتری را درک کرد تا بهترین بازدهی ممکن را اون کار داشته باشد. نحوه‌ی پاسخ‌دهی و سرویس‌دهی به مشتری زمانی به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود که شما درک کنین مشتری شریک شماست.

امروزه هر کسی در زندگی‌ کاری خود با چهار سوال اصلی مواجه می‌شود:

۱. چگونه رهبری یک شخص، تیم، پروژه و … به عهده بگیرم؟

۲. چگونه آموزش و همکاری را در محیط کارم بیشتر مساعد کنم؟

۳. چگونه کنار کار اصلیم منبع درآمد فرعی داشته باشم؟

۴. چگونه با مشتری خود به درستی برخورد کنم؟

از اونجایی که خواسته‌ی دقیقی در این سوالات وجود ندارد اندکی ابهام برایتان به وجود می‌آید وقتی به هرکدام این سوالات فکر می‌کنید، به یک سوال بهتر و بدون ابهام می‌رسید که هر کدام یک پاسخ کوتاه دارد.

۱. چگونه یک رهبر استثنایی باشم؟

باید افراد سخت را به آسانی رهبری کنید. (رهبری آسان افراد سخت)

۲. چگونه فضای‌کارم را به‌روز کنم؟

باید فضای نوین کاری برای آموزش و همکاری بسازید. (آموزش و همکاری در محیط‌های نوین‌ کاری)

۳. چگونه کار جانبی داشته باشم؟

باید مسیر به سرانجام رسوندن یک کار جانبی را بلد باشید. (کار جانبی)

۴. چگونه ارزش مشتری را بشناسم؟

باید بدانیم اون شخص برای ما کیست ( مشتری شریک شماست)